Leží na severozápadě Korfu a je složitě přístupná. Dobrodruzi se mohou těšit na nevšední výlet, spojený s pěší turistikou, koupáním a obdivováním přírodních krás. Na vyhlídce vás překvapí úchvatná podívanáNejbližší vesnicí je Afionas.

Dvojitá pláž, Porto Timoni

Leží na severozápadě Korfu a je složitě přístupná. Dobrodruzi se mohou těšit na nevšední výlet, spojený s pěší turistikou, koupáním a obdivováním přírodních krás.

Na vyhlídce vás překvapí úchvatná podívaná
Nejbližší vesnicí je Afionas. Tato víska s tradiční řeckou atmosférou leží vysoko v kopcích. Lze se v ní však skvěle občerstvit – ať už v taverně nebo kavárně s výhledem na pobřeží a moře. A samozřejmě si zde koupit občerstvení, které přímo na pláži Porto Timoni neseženete.

Autem se až k moři nedostanete ani omylem, musíte ho nechat na parkovišti na okraji vesnice. Odtamtud vede k Porto Timoni úzká pěšina určená výhradně fyzicky zdatným chodcům. Doporučujeme vyrazit v teniskách nebo v jiné pevné obuvi, žabky nejsou ideální. Stezka je poměrně strmá, občas je nevyhnutelné překonat skalnaté vrcholky.

Měří necelý kilometr, dá se zvládnout během 20 minut. Přibližně 200 metrů před cílem dorazíte na vyhlídku, odkud si prohlédnete pláž Porto Timoni z výšky. Zároveň pořídíte jedinečné fotografie, podobné našemu úvodnímu snímku.

Existuje ještě jeden způsob, jak se dostat na pláž Porto Timoni. Ten ocení především osoby se sníženými pohybovými schopnostmi. Stačí si pronajmout loďku na nedaleké pláži Agios Georgios, v části Pagon, případně si objednat taxi člun.

Porto Timoni je zcela bez servisu
A čím je pláž Porto Timoni zajímavá? Kromě toho, že je dobře ukrytá v okolní přírodě, řadí se mezi tzv. dvojité pláže. To znamená, že ji moře omývá ze dvou stran. Jedná se o úzký pruh pobřeží, uprostřed porostlý dřevinami a z každé strany se nořící do jiné zátoky.

Ve skutečnosti jde o dvě odlišné pláže – jedna je spíše oblázková, druhá písčitá. Každá z těchto zátok má jinou teplotu i barvu vody. Větší se oficiálně říká Pirate Beach a té menší Porto Timoni. Pokud se zeptáte místních, možná vás zmatou. Menší pláži přezdívají Limni. Není důvod to řešit – z jedné na druhou přejdete bosou nohou během několika sekund…

Obě části pobřeží i jejich okolí jsou neorganizované, tudíž zde nenajdete bary, sprchy, toalety ani půjčovnu lehátek a slunečníků. Vše potřebné je nezbytné přinést si s sebou – zejména jídlo a pití. Slušní lidé odsud odnášejí vlastní odpadky, které vyhodí až ve vesnici. Popeláři sem totiž nejezdí, nemají jak.

Můžete se projít na poloostrov Akra Arilla
Pokud rádi objevujete takřka opuštěná místa, můžete z pláže Porto Timoni přejít na malý poloostrov Akra Arilla. Na něm spatříte panenskou přírodu, v jejímž středu je ukrytý kostelík Agios Stylianos, vybudovaný ve skále. O kousek dál se rozprostírá zhruba 50 metrů dlouhá písčitá pláž.

Vypravíte-li se na pláž Porto Timoni pěšky, cestou zpět vás čeká náročnější výšlap. Je tedy záhodno vyjít ještě za světla, aby vás nezastihla tma. V opačném případě je nutné jít pomalu, opatrně a svítit si mobilem nebo baterkou. Pojedete-li loďkou nebo taxi člunem, vychutnáte si dechberoucí západ slunce.

Mimochodem – v severozápadní části ostrova leží další dvojitá pláž. Jmenuje se Limni Beach Glyko. Tato izolovaná kamenitá část pobřeží spojuje miniaturní ostrůvek se zbytkem pevniny. Velice atraktivní je taktéž mys Drastis, vzdálený pouhých 12 km od pláže Porto Timoni.

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *