Až se v budoucnu dostanete do Norska, určitě si návštěvu „Paříže severu“, jak se městu Tromsø přezdívá, nenechte ujít. Navíc je to jedno z největších měst za severním polárním kruhem. Proslulé je právě díky polární záři, kterou v něm lze v zimě pozorovat.

Plovoucí sauna v norském Tromso

Až se v budoucnu dostanete do Norska, určitě si návštěvu „Paříže severu“, jak se městu Tromsø přezdívá, nenechte ujít. Navíc je to jedno z největších měst za severním polárním kruhem. Proslulé je právě díky polární záři, kterou v něm lze v zimě pozorovat. A to není zdaleka všechno!

V létě uvidíte půlnoční slunce
Přibližně od poloviny května do půlky července je k vidění tzv. půlnoční slunce, kdy je i v nočních hodinách světlo. Kromě těchto jevů můžete v Tromsø spatřit nejseverněji položenou univerzitu, pivovar a botanickou zahradu. A také historické dřevěné domy, postavené převážně v letech 1789 až 1904. Dále vás nejspíš zaujme Tromsøkatedral (celodřevěná katedrála z roku 1861), Ishavskatedralen (moderní kostel z roku 1965) a akvárium Polaria z roku 1998.

Sauna

Ale zpátky k tématu! Plovoucí sauna nabízí místním obyvatelům únik od každodenní reality. Během pocení rozjímají nebo debatují s přáteli a kochají se pohledem na vlnící se polární záři. Ti otrlejší poté skočí do ledové vody, aby se zchladili. „Lidé sem chodí po celý den, ať už za ranním plaváním, přes oběd nebo i na sedánek kolem desáté večer,“ řekl Kim Daniel Arthur z nábytkářské společnosti Ekte, jež se podílela na realizaci tohoto projektu.

Plovoucí sauna je z vysoce kvalitního dřeva
Plovoucí sauna v Tromsø vypadá jako střecha složená z trámů. Přestože je zakotvená na jednom místě, vznáší se na vlnách Norského moře. Fasádu, střechu a terasu navrhla společnost Skapa Architects, saunu jako takovou dodala firma Pust. Vysoce kvalitní udržitelné dřevo zajistila prestižní společnost Kebony. Jinými slovy – budete se zde cítit velice dobře a komfortně. Aby ne, když saunovaní k severským zemím neodmyslitelně patří. A když se k tomu všemu přidá polární záře, není co řešit!

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *