Nachází se v jedné z kabin a fungovat bude celé léto – během pátků, sobot a nedělí. Místo v baru Pub Pod si zájemci musí rezervovat předem, projížďka trvá půl hodiny.

Vyhlídkové kolo London Eye a bar Pub Pod

Nachází se v jedné z kabin a fungovat bude celé léto – během pátků, sobot a nedělí. Místo v baru Pub Pod si zájemci musí rezervovat předem, projížďka trvá půl hodiny. Jedinci mladší 18 let však mají smůlu.

Vstupenky jsou poměrně drahé
A proč zrovna třicet minut? To je doba, během níž se London Eye otočí. Pub Pod pojme až pět návštěvníků, minimum jsou dva. Vstupenka vyjde na 55 liber, tedy přibližně na 1600 korun. Kromě samotné jízdy zahrnuje dva nápoje na osobu. Nejčastěji se podává Beefeater, včetně těch s ovocnou příchutí, což ve Velké Británii asi nikoho nepřekvapí. Jestliže gin nepijete, můžete si dát pivo nebo víno.

Kvůli koronaviru bylo vyhlídkové kolo na dlouhé měsíce pozastaveno, nyní už ale zase funguje. Co o něm víme? Vystavěno bylo v letech 1998 až 1999, převážně z uhlíkové oceli, váží 1700 tun. Hlavní otáčecí část vytvořili Britové, konstrukce vlastního kola vznikla v Nizozemsku. Ložiska a náboj kola byly vyrobeny v Česku, hřídel, na níž se kolo otáčí, byla vyrobena v Německu. Kabiny vznikly ve Francii a lana pocházejí z Itálie.

Sníží Pub Pod ztrátovost?
Kabin je celkem 32 a všechny jsou klimatizované. Rychlost pohybu kabin činí 0,26 m/s (zhruba 0,93 km/h), tudíž jedna otáčka trvá právě 30 minut. London Eye běžně nezastavuje pro nástup cestujících. Pohyb je totiž natolik pomalý, že cestující stihnou pohodlně vystoupit a nastoupit.

Výjimkou je nástup invalidních nebo starších cestujících, kvůli nim obsluha London Eye klidně na chvíli zastaví. Pokud si myslíte, že se jedná o zlatý důl, mýlíte se – navzdory svému věhlasu je vyhlídkové kolo v Londýně finančně ztrátové. Třeba se to ale díky otevření baru Pub Pod trochu zlepší…

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *