Budete-li trávit dovolenou ve Spojených arabských emirátech, neváhejte se do Dubai Parks and Resorts vypravit. Pokud máte pro strach uděláno, můžete si Dubaj prohlédnout z výšky.

Bollywood Skyflyer

Budete-li trávit dovolenou ve Spojených arabských emirátech, neváhejte se do Dubai Parks and Resorts vypravit. Pokud máte pro strach uděláno, můžete si Dubaj prohlédnout z výšky. Jestliže si netroufáte nasednout, nového světového rekordmana si alespoň prohlédnete a nafotíte.

Podobný kolos stojí na Floridě
Konstrukce unikátní atrakce s názvem Bollywood Skyflyer je zhotovena ze 421 tun oceli. Vyráběli ji 600 dní a dalších 120 dní probíhala instalace. Podobný kolotoč, donedávna nejvyšší na světě, se nachází na Floridě. Tamější Orlando Starflyer má ovšem „smůlu“ v tom, že je o tři metry nižší a že tím pádem už nebude figurovat v Guinnessově knize rekordů.

A co prožijete během jízdy na atrakci Bollywood Skyflyer? Posadíte se do dvojsedačky se svým doprovodem, sami nebo s někým, kdo bude také sólo. Vzápětí vás čeká let do oblak, strmý pád a otáčení se různými rychlostmi kolem obří věže. Chvílemi se budete kochat pohledem na Dubai Parks and Resorts. Následně se dostaví momenty, kdy si spontánně zakřičíte nebo zaječíte…

Bollywood Skyflyer není jedinou novinkou
Zábavní komplex Dubai Parks and Resorts v Dubaji nadchne zejména rodiny s dětmi. Spokojeni však budou všichni ti, co mají rádi nejrůznější atrakce, aquaparky, kreslené filmy a seriály. Nebo třeba Lego. Obrovský areál je totiž rozdělen do čtyř hlavních sekcí – Motiongate, Legoland, vodní svět Legoland a Bollywood Parks. A právě v posledním zmíněném parku, který má šest zón, stojí Bollywood Skyflyer.

Nejedná se ovšem o jedinou novinku v rámci parku Bollywood Parks, který byl koncem ledna 2021 – po několikaměsíční „covidové“ pauze – opět otevřen. Kromě kolotoče Bollywood Skyflyer bylo veřejnosti představeno ještě osm atrakcí. Mezi nimi i 55 metrů vysoké ruské kolo a horská dráha, inspirovaná bombajským taxi. Další unikátní atrakce (např. Bombay Express a dřevěná horská dráha) přibydou v průběhu letošního roku.

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *