Djerba Explore Park má čtyři hlavní části. Kromě vesničky s obchůdky, masážním salonem, restauracemi a kavárnami je to například muzeum Lalla Hadria. Okouzlí vás islámské uměníV muzeu Lalla Hadria spatříte více než tisíc exponátů, jež zachycují vývoj islámského umění.

Djerba Explore Park

Djerba Explore Park má čtyři hlavní části. Kromě vesničky s obchůdky, masážním salonem, restauracemi a kavárnami je to například muzeum Lalla Hadria.

Okouzlí vás islámské umění
V muzeu Lalla Hadria spatříte více než tisíc exponátů, jež zachycují vývoj islámského umění. Muzeum má dvě sekce – první návštěvníkům přibližuje světovou islámskou kulturu, druhá je zaměřena na exponáty z Tuniska.

V areálu Djerba Explore Park najdete i skanzel řemesel Djerba Heritage (Dědictví Djerby). Tam se pokocháte pohledem na typické djerbské obydlí či starý lis na olivy.

Dozvíte se rovněž několik zajímavostí o výrobě keramiky a o pletení klobouků a košíků z trávy alfa. Dokonce se na vlastní oči přesvědčíte o tom, jak jednotlivé úkony probíhají.

Na farmě plné predátorů se bát nemusíte
Ovšem hlavním důvodem, proč většina dovolenkářů míří do areálu Djerba Explore Park, je největší krokodýlí farma ve Středomoří. V ní aktuálně žije zhruba 650 krokodýlů nilských, někteří měří více než čtyři metry. Bát se jich nemusíte – zaměstnanci jim denně zajišťují dostatek potravy, tudíž nemají potřebu lovit. Navíc tady platí přísná bezpečnostní opatření.

Možná budete mít štěstí a uvidíte, jak se z vajec líhnou malí krokodýli. Ti nedávno narození přebývají v teráriu, kde pobíhají z rohu do rohu, lezou po sobě a pozorují vás.

Poměrně zábavné je sledovat odpolední krmení krokodýlů. Ti byli na Djerbu původně dovezeni z Madagaskaru. Během dne se většinou sluní na břehu, odkud při vyrušení prchají do vody. Umějí přitom vyvinout značnou rychlost. Mimochodem – kromě krokodýlů se lze pokochat i pohledem na želvy, jež mají vlastní výběh.

Djerba Explore Park leží pár minut od hotelu
Skvělé je, že se do areálu Djerba Explore Park dostanete snadno a rychle. Rozprostírá se uprostřed turistické oblasti Midoun, nedaleko majáku Tourgueness. Od většiny hotelů je vzdálen maximálně deset minut jízdy. Stačí se domluvit s delegátem a ten vám výlet do Djerba Explore Parku zařídí. Po návratu nám jistě dáte za pravdu, že se jedná o nezapomenutelný zážitek!

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *