Djerba Explore Park

Djerba Explore Park má čtyři hlavní části. Kromě vesničky s obchůdky, masážním salonem, restauracemi a kavárnami je to například muzeum Lalla Hadria.

Okouzlí vás islámské umění
V muzeu Lalla Hadria spatříte více než tisíc exponátů, jež zachycují vývoj islámského umění. Muzeum má dvě sekce – první návštěvníkům přibližuje světovou islámskou kulturu, druhá je zaměřena na exponáty z Tuniska.

V areálu Djerba Explore Park najdete i skanzel řemesel Djerba Heritage (Dědictví Djerby). Tam se pokocháte pohledem na typické djerbské obydlí či starý lis na olivy.

Dozvíte se rovněž několik zajímavostí o výrobě keramiky a o pletení klobouků a košíků z trávy alfa. Dokonce se na vlastní oči přesvědčíte o tom, jak jednotlivé úkony probíhají.

Na farmě plné predátorů se bát nemusíte
Ovšem hlavním důvodem, proč většina dovolenkářů míří do areálu Djerba Explore Park, je největší krokodýlí farma ve Středomoří. V ní aktuálně žije zhruba 650 krokodýlů nilských, někteří měří více než čtyři metry. Bát se jich nemusíte – zaměstnanci jim denně zajišťují dostatek potravy, tudíž nemají potřebu lovit. Navíc tady platí přísná bezpečnostní opatření.

Možná budete mít štěstí a uvidíte, jak se z vajec líhnou malí krokodýli. Ti nedávno narození přebývají v teráriu, kde pobíhají z rohu do rohu, lezou po sobě a pozorují vás.

Poměrně zábavné je sledovat odpolední krmení krokodýlů. Ti byli na Djerbu původně dovezeni z Madagaskaru. Během dne se většinou sluní na břehu, odkud při vyrušení prchají do vody. Umějí přitom vyvinout značnou rychlost. Mimochodem – kromě krokodýlů se lze pokochat i pohledem na želvy, jež mají vlastní výběh.

Djerba Explore Park leží pár minut od hotelu
Skvělé je, že se do areálu Djerba Explore Park dostanete snadno a rychle. Rozprostírá se uprostřed turistické oblasti Midoun, nedaleko majáku Tourgueness. Od většiny hotelů je vzdálen maximálně deset minut jízdy. Stačí se domluvit s delegátem a ten vám výlet do Djerba Explore Parku zařídí. Po návratu nám jistě dáte za pravdu, že se jedná o nezapomenutelný zážitek!

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *