The National Aquarium Abu Dhabi je součástí moderní nábřežní zóny Al Qana. Pokud budete trávit dovolenou ve Spojených arabských emirátech, ideálně v Abu Dhabi, můžete se sem vypravit.

The National Aquarium Abu Dhabi

The National Aquarium Abu Dhabi je součástí moderní nábřežní zóny Al Qana. Pokud budete trávit dovolenou ve Spojených arabských emirátech, ideálně v Abu Dhabi, můžete se sem vypravit. Základní vstupenka stojí 105 dirhamů (cca 630 Kč), děti do tří let mají vstup zdarma. Otevřeno je denně od 10 do 22 hodin.

Uvidíte spoustu žraloků
Největší akvárium Středního východu je rovněž domovem dvou stovek žraloků a rejnoků, představujících 25 různých druhů. Mezi zdejší unikáty se řadí taktéž kladivouni nebo varan skvrnitý, přezdívaný Profesor. O veškerá zvířata se stará tým 80 odborníků na mořský život. Ve zmíněných deseti zónách naleznete celkem 60 expozic. Velkým lákadlem je dlouhý podvodní tunel.

Vysoce atraktivní je i expozice Bu Tinah. „To je skutečná lokalita v Abu Dhabi, která byla zvolena přírodním divem, a my jsme se pokusili v akváriu replikovat její prostředí,“ prozradil Paul Hamilton, generální ředitel The National Aquarium Abu Dhabi. Reálné souostroví Bu Tinah je rezervací známou pro korálové útesy, delfíny či mangrovy. „Nikdo na něj nemá povolený vstup, jelikož je to vysoce chráněná oblast. Tudíž jediná možnost, jak se s tamním prostředím seznámit, je právě tady. Na tuhle expozici jsem extrémně pyšný, je pro nás klíčová,“ dodal.

The National Aquarium Abu Dhabi ohrozila pandemie
Instituci The National Aquarium Abu Dhabi otevřeli později, než původně plánovali. Výstavbu totiž značně zdržela pandemie koronaviru. „Celý proces se kvůli ní protáhl a značně ztížil, ale nás to nezastavilo,“ řekl generální ředitel. Titul největšího akvária Středního východu si však nový areál neudrží dlouho. V Abu Dhabi staví další akvárium, jež bude největší na světě.

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *