Ostrov Samos, ležící ve východní části Egejského moře. Někdo hodlá celou dobu pobývat v hotelu a jeho blízkém okolí, jiný nastoupí do autobusu nebo si pronajme auto či jiný dopravní prostředek a vydá se poznat co nejvíce atraktivních míst.

Pláž Potami

Ostrov Samos, ležící ve východní části Egejského moře. Někdo hodlá celou dobu pobývat v hotelu a jeho blízkém okolí, jiný nastoupí do autobusu nebo si pronajme auto či jiný dopravní prostředek a vydá se poznat co nejvíce atraktivních míst. Přírodní ozdobou Samosu je okouzlující pláž Potami na severozápadě ostrova.

Rozprostírá se 2 km od západního okraje letoviska Karlovasi, 23 km od letoviska Votsalakia – Kampos, 24 km od Kokkari, 34 km od města Samos a 40 km od Pythagorionu.

Platit tady můžete, ale nemusíte
Pláž Potami leží na úpatí zalesněných útesů a je dlouhá cca 600 metrů. Lemuje ji nepříliš vysoký dřevnatý porost. Povrch pláže tvoří oblázky, omývá ji dokonale průzračné Ikarské moře, které je součástí moře Egejského. Vstup do vody je pozvolný, což vyhovuje především dětem, neplavcům a méně pohyblivým seniorům.

Řeckou pláž Potami poznáte podle specifického skalnatého útvaru, vyčnívajícího z moře ve východní části této proslulé pobřežní lokality. Pakliže si budete chtít pronajmout lehátka a slunečník, lze tak učinit na dvou místech. Občerstvení nabízí nejen bar, ale i restaurace a kavárna.

Větší část pláže na ostrově Samos je neorganizovaná, můžete si tam roztáhnout deku či osušku a nerušeně se slunit a relaxovat. Mimo hlavní sezónu navštěvuje pláž Potami minimum lidí, o prázdninách je na ní poněkud rušněji, ale nikterak závratně. Místa je více než dost.

Pláž Potami má zajímavé okolí
Lovci zážitků se odsud mohou po pěší stezce projít na menší, ryze přírodní pláže Mikro Seitani a Megalo Seitani. Je pravdou, že Megalo Seitani až tak malá není, má přibližně 300 metrů, ale je bez servisu. V obou případech se jedná o zátoky lemované útesy.

Pláž Potami, respektive její okolí, nabízí mnohem víc. Zhruba 300 metrů od jejího středu směrem do vnitrozemí, stojí lehce strašidelný byzantský kostel Metamorfosis Sotiros z 11. století. O kousek dál spatříte ruiny benátského hradu.

Poblíž teče říčka a na ní prýští vodopád. Lze k němu dojít po dřevěném chodníku a úzkém dřevěném schodišti. Směrovky vás navedou až do cíle. Nad kaňonem s vodopádem se na náhorní plošině nalézá restaurace Archontissa, v níž si můžete udělat přestávku.

Na útesu u východního konce pláže Potami se tyčí moderní bílý kostelík svatého Mikuláše. Kolem něj vede silnice, tudíž se dá vystoupit z auta a kochat se nádherným výhledem. Ten se vám naskytne jen několik metrů od vchodu do tohoto svatostánku.

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *