Pokud zamíříte do Barcelony, najdete tam nejlepší bar na světě! Podnik jménem Paradiso totiž zvítězil v žebříčku World’s 50 Best Bars 2022. Loni skončil na třetím místě, letos se stal vítězem. Kdo o tom rozhodl? Proč je tento bar tak úspěšný? Které podniky skončily na druhém až desátém místě?

Nejlepší bar na světě v roce 2022

Pokud zamíříte do Barcelony, najdete tam nejlepší bar na světě! Podnik jménem Paradiso totiž zvítězil v žebříčku World’s 50 Best Bars 2022. Loni skončil na třetím místě, letos se stal vítězem. Kdo o tom rozhodl? Proč je tento bar tak úspěšný? Které podniky skončily na druhém až desátém místě? Vezmeme to popořadě!

Žebříček World’s 50 Best Bars každoročně sestavuje přibližně 650 lidí. Mezi nimi jsou profesionální barmani, majitelé barů i publicisté, kteří se specializují na články o koktejlech a barové kultuře.

Zdejší koktejly vám jinde nenamíchají!
Když vejdete do baru Paradiso v ulici Carrer de Rera Palau, čeká vás tam zakřivený dřevěný bar ve stylu Dalího, decentní osvětlení, skvělá atmosféra a unikátní drinky a koktejly (např. Kriptonita či The Supercool Martini). Zatímco v minulosti bylo menu inspirováno magií a vesmírem, v roce 2022 je ústředním tématem evoluce lidstva. Nápaditou nabídku baru Paradiso pravidelně sestavuje hlavní kreativec a spolumajitel Giacomo Giannotti.

První místo v žebříčku World’s 50 Best Bars 2022 je velkým úspěchem nejen pro bar Paradiso, ale také pro Barcelonu. Toto město se titulem Nejlepší bar na světě totiž pyšní poprvé od roku 2009, kdy se prestižní ceny začaly vyhlašovat. Loni se bar Paradiso umístil na bronzové příčce, tentokrát na ní figuruje další barcelonský bar – Sips. V minulosti vítězily podniky, které najdete v New Yorku či Londýně.

Nejlepší bar na světě je kousek od parku
„Vyhrát je velká pocta a také velká zodpovědnost. Budeme tvrdě pracovat, abychom dokázali, že jsme opravdu nejlepší a že jsme zůstali věrní našim zásadám. U našich míchaných nápojů se snažíme posouvat hranici kreativity,“ uvedl Giacomo Giannoti, který bar Paradiso vlastní společně s Margaritou Saderovou.

Až se vypravíte do Barcelony, můžete během krátké doby „zabít dvě mouchy jednou ranou“. Nejlepší bar na světě za rok 2022 se nalézá pouhých pět minut chůze od nádherného parku Ciutadella, který byl vybudován na konci 19. století. Jeho součástí je zoo, jezírko s loďkami, dvoupatrová kašna, muzeum, skulptury, památníky, honosné sídlo katalánského parlamentu, knihovna, sportovní hala, katolický kostel, koňské stáje, dětská hřiště a také lavička Václava Havla.

Žebříček World’s 50 Best Bars 2022
1/ Paradiso – Barcelona, Španělsko

2/ Tayer + Elementary – Londýn, Velká Británie

3/ Sips – Barcelona, Španělsko

4/ Licorería Limantour – Mexico City, Mexiko

5/ Little Red Door – Paříž, Francie

6/ Double Chicken Please – New York, USA

7/ Two Schmucks – Barcelona, Španělsko

8/ Connaught Bar – Londýn, Velká Británie

9/ Katana Kitten – New York, USA

10/ Alquímico – Cartagena, Kolumbie

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *