Sintra, to je jedno z těch míst, která vám okamžitě vezmou dech a přenesou vás do světa pohádek a tajemství. Toto kouzelné město se nachází jen kousek od hlavního města Portugalska, Lisabonu, a je známé svými úchvatnými paláci, krásnou přírodou a bohatou historií.

Sintra – Pohádkové město Portugalska

Sintra, to je jedno z těch míst, která vám okamžitě vezmou dech a přenesou vás do světa pohádek a tajemství. Toto kouzelné město se nachází jen kousek od hlavního města Portugalska, Lisabonu, a je známé svými úchvatnými paláci, krásnou přírodou a bohatou historií. Sintra je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Portugalsku a s dobrým důvodem. V tomto článku se budeme zabývat historií, architekturou a krásami tohoto magického místa.

Historie Sintry

Historie Sintry sahá až do dob pravěkého osídlení. První známky osídlení pocházejí již z doby bronzové. Později byla městem Římany a později Visigóty. Avšak pravá sláva Sintry začala, když byla dobyta Maury v 8. století. Město bylo pod vládou Maurské říše po více než 400 let, což zanechalo výrazný stopy na architektuře a kultuře města.

V roce 1147 byla Sintra dobyta králem Alfonsa I. Portugalským, který začal budovat první královský palác. V následujících staletích se Sintra stala oblíbeným místem pro portugalskou královskou rodinu a aristokracii. K tomu přispělo také příjemné klima a nádherná příroda v okolí města.

Architektura a Paláce Sintry

Sintra je známá svou ohromující architekturou a množstvím krásných paláců a zámků. Nejslavnějším z nich je Palácio Nacional de Sintra, který se nachází ve středu města. Tento palác kombinuje různé architektonické styly, včetně maurského, gotického a renesančního, a je známý svými výraznými kuželovitými komíny.

Dalším významným palácem je Palácio da Pena, který se nachází na kopci nad Sintrou. Tento palác je považován za jeden z nejkrásnějších paláců v Evropě a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Palácio da Pena kombinuje různé architektonické styly a je zdobený výraznými barvami, což mu dodává pohádkový vzhled.

Dalším významným palácem je Quinta da Regaleira, který je známý svými tajemnými zahradami a skrytými chodbami. Tento palác byl postaven v 20. století a je jedním z nejzajímavějších architektonických děl v Sintrě.

Příroda a okolí Sintry

Sintra není známá pouze pro své paláce, ale také pro svou nádhernou přírodu. Okolí Sintry je plné zelených lesů, strmých hor a úchvatných výhledů. Jedním z nejznámějších míst je Cabo da Roca, nejzápadnější bod pevninského Portugalska, odkud se naskytují úchvatné výhledy na Atlantský oceán.

Dalším krásným místem je Parque Natural de Sintra-Cascais, což je chráněná oblast plná přírodních zázraků, jako jsou vodopády, horské řeky a pestrá flóra a fauna. Pro turisty a milovníky přírody je to ráj pro pěší túry a výlety.

Sintra jako inspirace pro literaturu a umění

Sintra se stala inspirací pro mnoho spisovatelů, umělců a básníků. Lord Byron napsal o Sintrě básně a Richard Strauss napsal sinfonickou báseň s názvem “Sintra”. Nejznámějším dílem inspirovaným Sintrou je pravděpodobně “The Lusiads” od portugalského básníka Luíse de Camõesa, který obsahuje pasáže o královském paláci v Sintrě.

Turistická atrakce

Sintra je oblíbeným turistickým cílem nejen pro své krásy, ale také pro svou snadnou dostupnost z Lisabonu. Výlety do Sintry jsou častou součástí plánu návštěvníků Portugalska, a není divu. Toto město nabízí zážitky, které nelze najít nikde jinde na světě. Je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Portugalsku. Je to místo, které vám vezme dech a přenese vás do světa pohádek a tajemství. Ať už jste milovníkem historie, architektury, přírody nebo jednoduše krásného prostředí, Sintra vám nabídne všechno. Je to místo, které by si neměl nechat ujít žádný návštěvník Portugalska, a jistě zanechá nezapomenutelný dojem na každého, kdo se sem vydá.

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *