KubaVelkou výhodou potápění na Kubě je to, že se nemusíte nořit pouze do moře, ale můžete vplout i do rozsáhlých jeskynních systémů. Neměli byste vynechat jeskyně v Zátoce Sviní, nádhernou Playu Santa Lucia, letovisko Varadero nebo oblíbenou zátoku Maria la Gorda.

Nejkrásnější potápěčský lokality

 1. Kuba
  Velkou výhodou potápění na Kubě je to, že se nemusíte nořit pouze do moře, ale můžete vplout i do rozsáhlých jeskynních systémů. Neměli byste vynechat jeskyně v Zátoce Sviní, nádhernou Playu Santa Lucia, letovisko Varadero nebo oblíbenou zátoku Maria la Gorda. S velkou pravděpodobností spatříte třeba žraloky, rejnoky nebo barakudy. Mnohem více se o potápění na největším ostrovním státě v Karibiku dozvíte v článku Se šnorchlem na Kubu.
 1. Thajsko
  Dobře dostupnou a nadmíru oblíbenou potápěčskou destinací je i Thajsko. Snad nejčastěji se turisté vydávají na ostrov Koh Tao, kde touží po setkání se žralokem. Bohužel právě přemíra turistů možná tuto oblast úplně zničí. Za zmínku stojí i potápění na Similanských a Surinských ostrovech.
 1. Mexiko
  Nejoblíbenější potápěčskou destinací v Mexiku je bezesporu ostrov Cozumel, který je obklopen nádhernými útesy a velmi čistou vodou. Díky tomu je kolem ostrova dobrá viditelnost až na 200 metrů. Najdete zde celkem devatenáct populárních útesů a navíc skvělé zázemí v podobě relativně finančně dostupného ubytování a desítek potápěčských obchodů v městě San Miguel. Mnozí ocení i možnost potápění v jeskynních systémech. Však právě čeští potápěči učinili v Mexiku významný objev – čtvrtý nejdelší podvodní jeskynní systém na světě.
 1. Havaj
  Padesátý americký stát rozkládající se na Havajských ostrov je dalším rájem potápěčů. Díky sopečnému původu ostrovů najdeme pod vodou rozličné útvary ze ztuhlé lávy. Ve specifickém ekosystému můžeme zahlédnout želvy, malé korálové žraloky i mořské ježky. A i zde najdete skvělé potápěčské zázemí.
 1. Indonésie
  Nekonečné potápěčské možnosti nabízejí tisíce indonéských ostrovů. Mezi nejpopulárnější patří Bali, Sulawesi nebo třeba odlehlejší Togeánské ostrovy. V Indonésii navíc najdete hned několik českých potápěčských základen, takže se ve vzdálené zemi potkáte s krajany, kteří vám budou jistě skvělým doprovodem na podvodních výpravách.
 1. Austrálie
  Velký bariérový útes znamená dva tisíce kilometrů plných korálů a exotické fauny. Tyto sta tisíce let staré útesy prý uhranou každého potápěče. Spatřit zde můžete patnáct set druhů ryb, stovky druhů korálů, šest ze sedmi mořských želv, desítky druhů žraloků a rejnoků a hlavně gigantického plejtváka myšoka.
 1. Vanuatu
  Východně od Austrálie mezi jihovýchodní Asii a Novým Zélandem najdete malinký ostrovní stát s názvem Vanuatská republika. Díky rozmanitosti vod, které se okolo ostrova rozlévají, sem míří mnozí potápěči. Můžou zde totiž plavat jeskyněmi, různými průplavy, kolem stěn, lávových věží i starých vraků.
Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *