Bonifacio je jedno z nejkrásnějších a nejfascinujících měst na ostrově Korsika, nacházejícím se ve Středozemním moři. Toto město je známé svými úžasnými útesy, historickým dědictvím a krásným prostředím.

Bonifacio – Perla Korsiky na útesech

Bonifacio je jedno z nejkrásnějších a nejfascinujících měst na ostrově Korsika, nacházejícím se ve Středozemním moři. Toto město je známé svými úžasnými útesy, historickým dědictvím a krásným prostředím. Je situováno na jižním pobřeží Korsiky a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek, který je těžké najít jinde. V tomto článku se podíváme na historii, kulturu, přírodní krásy a atrakce, které Bonifacio nabízí.

Historie:

Bonifacio má bohatou historii, sahající až do antických dob. Město bylo založeno v 9. století př. n. l. Řeckými kolonisty a později bylo obsazeno Římany. Historický střed města je plný úzkých uliček, středověkých budov a fortifikací, které svědčí o bohaté historii tohoto místa.

V 9. století n. l. se stalo součástí oblasti, kterou ovládli Maurové, a v následujících stoletích prošlo různými dobytími a vládci. V 12. století se stalo součástí korsické republiky a později bylo připojeno k Janovské republice. Později se stalo francouzským teritoriem a zůstalo jím až do dnešních dnů.

Přírodní krásy:

Bonifacio je známé svými úžasnými útesy a krásnými plážemi. Město je postaveno na vápencových útesech a nabízí nádherné výhledy na moře a okolní krajinu. Nejvíce ikonickou částí jsou bílé útesy, které tvoří spektakulární skalní stěnu a vytvářejí unikátní panoráma. Tyto útesy jsou známé jako “Les Falaises de Bonifacio” a jsou jedním z hlavních turistických atrakcí.

Dalším přírodním zázrakem, který můžete v Bonifaciu objevit, jsou “Les Escaliers du Roi d’Aragon” neboli “Schody krále Aragonského.” Tyto strmé kamenné schody vedou z pevninského Korsiky dolů k moři a byly vybudovány v 15. století. Legenda praví, že král Aragonský nechal tyto schody vybudovat za jedinou noc, aby mohl dovézt své vojsko na území Korsiky.

Kultura:

Bonifacio je městem, které kombinuje korsickou tradici s vlivy jiných kultur, a to je patrné ve své kultuře a gastronomii. Korsická hudba, tance a folklor jsou stále živé a jsou často prezentovány na různých festivalech a událostech po celý rok.

Korsická kuchyně je také velmi zajímavá a lahodná. Můžete ochutnat tradiční pokrmy jako “cassoulet,” což je pikantní klobása, nebo “fiadone,” což je dezert vyrobený z tvarohu a citronové kůry. Město má také mnoho restaurací a kaváren, které nabízí čerstvé mořské plody a další lahůdky.

Atrakce:

Bonifacio nabízí mnoho atrakcí pro návštěvníky. Kromě nádherných útesů a historického středu města můžete navštívit i místní pamětihodnosti, jako je hrad Bonifacio, který byl postaven v 9. století, a kostel svatého Marie Major, který je jedním z nejstarších kostelů na Korsice.

Pokud jste do dobrodružství, můžete si také pronajmout loď a prozkoumat nedaleké ostrovy Lavezzi, které jsou známé pro svou nádhernou přírodu a bohatý podmořský svět.

Bonifacio je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších měst na Korsice. S bohatou historií, úchvatnými přírodními krásami, bohatou kulturou a atrakcemi, které nabízí, je tato perla Středozemního moře skvělým cílem pro každého, kdo chce objevovat krásu Korsiky. Pokud hledáte místo, kde můžete zažít autentickou korsickou atmosféru a zároveň se těšit na nádherné výhledy a skvělé jídlo, Bonifacio by mělo být na vrcholu vašeho seznamu destinací k návštěvě.

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *