Jmenuji se Martin Horák a cítím že jsem připravený tyto cesty naplánovat, zorganizovat a provádět klienty tak, aby se skupina cestovatelů cítila dobře. Tuto zemi miluji a během posledních pěti let jsem jí navštívil třikrát a strávil tam v celku víc než 9 měsíců.

Výprava do Peru za Šamany do Amazonie a Cusca

Jmenuji se Martin Horák a cítím že jsem připravený tyto cesty naplánovat, zorganizovat a provádět klienty tak, aby se skupina cestovatelů cítila dobře. Tuto zemi miluji a během posledních pěti let jsem jí navštívil třikrát a strávil tam v celku víc než 9 měsíců. Poznal skvělé lidi a otevřel mnoho přátelství, které už mám na celý život.

Mým hlavním důvodem pro pořádání těchto cest je přirozená potřeba sdílet své dosavadní zkušenosti, které mě vedli při mém osobním rozvoji k uzdravení a rozšíření svých obzorů za hranice mého dosavadního chápání života. Měl jsem to veliké štěstí, že jsem se potkal na cestách s opravdovými šamany a zažil jejich hlubokou moudrost a viděl jejich naprosté nasazení při práci s lidmi. Toto léčení je o to víc účinné, díky prostředí ve kterém se budeme pohybovat a díky lehké zdravé stravě, kterou je Peru proslavené.

Cesta je naplánovaná tak, že přibližně 14 dní strávíme v prostředí Amazonie, v samotném pralese se šamany 8 dní, v Cuscu a jeho okolí strávíme 7 dní. Tam navštívíme Svátné údolí, terasy Moray, Sacsayhuaman, jednu noc přespíme v Aquas Calintes, abychom se dostali ráno prvním autobusem na Machu Picchu.

Takže pokud Vás víše napsané zajímá, mohl by být dobrý nápad se k nám připojit.

Termín:
3.6.2022 – 25.6.2022 (23dní)Co nás čeká?

Začneme ubytováním v krásném hotelu Wasai ve městě Puerto Maldonádo, kam se dostaneme během dvou hodin letadlem z Limy. Toto místo je ideální jako základna pro naše dobrodružství. Pokoje jsou zde klimatizované i neklimatizované, wifi, restaurace, bazén a vše co je potřeba pro přípravu na další cestu a aklimatizaci.

Výprava začne přesunem do Amazonie do místa zvané Tambopata, blízko městečka Puerto Maldonado, asi 4 hodiny lodí, nebo hodinu a půl autem a potom dvouhodinovou procházkou přes prales.

Tady se seznámíme s prostředím pralesa, a budeme zde ubytovaní v malých bungalovech. Na místě není žádný signál a jediné spojení s civilizací je na terase, při dobrém počasí. Setkat se tu můžete s papoušky Ara, tapíry, krokodýli, capibarou a dokonce i s jaguáry.

Dále budeme pokračovat na osmidenní pobyt se šamany v místě zvaném Novalis, kde budou probíhat očistné rituály, diety s medicínami stavěné na míru všem účastníkům výpravy. Toto léčení nám předem připraví Don Juan, na základě poskytnutých informací ještě před touto cestou.

Po tomto očistném pobytu se vrátíme do Puerta Maldonada, kde si přes den odpočineme, kdo bude chtít pojede na výlet a večer přejedeme autobusem do Cusca.

Tam se ubytujeme a hned první den navštívíme posvátné místo Sacsayhuamán a katedrálu Santo Domingo. Druhý den nás čeká výlet na Ollaytambo a večer přejedeme vláčkem do Aquas Calientes, kde přespíme jednu noc, abychom brzo ráno mohli vyrazit za svítání jako jedni z prvních na Machu Picchu, těm fyzicky zdatnějším doporučuji výšlap na Waina Pichu odkud je krásný výhled. Odpoledne se vrátíme do Cusca, kde bude volný program a budete si moci nakoupit suvenýry nebo pověstné svetry z alpaky.

Další den se přesuneme letadlem přes Limu do městečka Tumbes, kde strávíme krásné 4 dny u moře. V pátek 24.6. se přesuneme do Limy, kde přespíme jednu noc, abychom se pohodlně připravili na cestu zpátky do Evropy.

Cena:
Cena je 55 000 Kč + letenky (ČR – Lima, Lima – Puerto Maldonado, Cusco – Lima, Lima – ČR, které si každý kupuje sám.

Přílety: Lima : 4.6.2022, Lima – Puerto Maldonado: 4.6.2022 , Cusco – Lima: 24.7.
Odlet: Lima 25.6

Cena zahrnuje:
ubytování (ve 3* hotelech většinou se snídaní, v bungalovech se samostatnou koupelnou, na stromech jen s postelí a s moskytiérou). Plnou penzí v pralese v centru Tambopata a Novalis, kompletní dopravu autobusy, mikrobusy, auty a lodí, vstupné a vláček na Machu Picchu, medicíny a práci šamanů, průvodce, letištní transfery,

Cena nezahrnuje:
mezinárodní letenku, letištní poplatky, stravu kromě uvedené, fakultativní výlety, PCR testy a antigenní testy
Nevratná záloha: Prosím Vás o zaslání zálohy ve výši 750,- USD na účet č. : 21211288/5500 , VS.: jméno a příjmení účastníka.

Zbytek částky 2000,- USD od Vás vyberu fyzicky při vyzvednutí v Peru. Prosím jen v zachovalých či nových bankovkách, převážně stodolarových, starší poškozené neberou. V PM si také můžete vybrat peníze z bankomatu.

Podmínky pro vstup:
PCR negativní test ne starší než dva 48h, nebo očkování třemi dávkami. PCR testy jsou vyžadovány i v rámci vnitrostátních přeletů a přejezdů.
Cestující je povinen nejdříve 72 hodin před cestou vyplnit online formulář

Elektronické zdravotní prohlášení
https://djsaludviajero.minsa.gob.pe/dj-salud/

Vyplněný formulář je lepší mít vytištěný.
Cestující mladší 12 let nemají povinnost prokazovat se negativním testem, ale doporučujeme mít zdravotní potvrzení od lékaře.

PCR testy potřebné pro vnitrostátní přelety si každý hradí sám. Cena cca 600Kč/test. Budou potřeba celkem tří. PM-Cusco, Cusco – Tumbes, Tumbes – Lima.

Strava na výpravě:
V místech Tambopata a v centru Novalis je zajištěná plná penze (10 dní). Ostatní dny se budeme stravovat v místních restauracích, kde menu (pití, polévka a hlavní jídlo) stojí cca 120 Kč.
Převážně bude strava lehká, čerstvá, mnoho zeleniny a ovoce. Počítejte s určitou dietou kvůli šamanským ceremoniím.

Dieta :
Je vhodné 1-2 týdny před výpravou nejíst červené maso, třeba jen ryby občas kuře je-li to nutné, také bez alkoholu a jiných omamných látek.

Pojištění:
Zajistěte si na cestu do Peru vhodné pojištění.

Odkazy na místa pobytu:
https://www.wasai.com
https://www.wearenovalis.com/

Jelikož je kapacita omezená na maximální počet 12 osob, prosíme o potvrzení účasti. Zájemcům budou zaslány detaily přes messenger.
Těším se na Vás a srdečně zdravím
Martin Horák
Kontakty:
Martin Horák, Tel.: +420 605 207 103,
ičo: 71645047, FB – Martin Horák , Instagram – Martin Horák

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *