Itálie, země v jižní Evropě, je jedním z nejkrásnějších a nejznámějších turistických cílů na světě. Tato kouzelná země, která se rozkládá na Apeninském poloostrově, je bohatá na historii, kulturu, umění a gastronomii.

Nejkrásnější pláže Itálie

Itálie, země v jižní Evropě, je jedním z nejkrásnějších a nejznámějších turistických cílů na světě. Tato kouzelná země, která se rozkládá na Apeninském poloostrově, je bohatá na historii, kulturu, umění a gastronomii. Od starověkých Římanů až po renesanční umělce, Itálie přináší nekonečné bohatství, které přitahuje miliony návštěvníků každý rok.

Geografie a přírodní krása: Itálie je zemí rozmanité krajiny. Na severu ji obklopují Alpy, zatímco na jihu je omývána Středozemním mořem. To vytváří úchvatné scenérie, které zahrnují horské vrcholy, úrodné roviny, výjimečné pobřežní pruhy a ostrovy. Nejvyšší horou je Mont Blanc na hranici s Francií, zatímco nejdelší řekou je Pád.

Historie: Italský poloostrov byl centrem starověké civilizace. Římská říše, založená v roce 27 př. n. l., byla jednou z největších a nejvlivnějších říší ve světové historii. Římská kultura, právo a architektura zanechaly trvalé odkazy, které jsou patrné dodnes. Po pádu Říma zůstala Itálie zemí mnoha menších státečků až do 19. století, kdy proběhlo sjednocení a vznik současné Italské republiky.

Kultura a umění: Itálie je domovem mnoha světoznámých umělců a geniálních myslitelů. Během renesance, která zaznamenala vrcholný rozvoj umění a vědy, se zde objevili umělci jako Leonardo da Vinci, Michelangelo a Rafael. Stále můžeme obdivovat jejich mistrovská díla v galeriích a muzeích, jako je Galerie Uffizi ve Florencii nebo Sixtinská kaple ve Vatikánu.

Itálie má také dlouhou hudební tradici. Operu jako hudební žánr vytvořili zdejší skladatelé jako Verdi nebo Puccini. Dnešní italská hudba nabízí rozmanité styly, od tradičních písní po populární moderní zpěváky.

Kulinářské umění: Italská kuchyně je slavná po celém světě. Země je známá svými lahodnými těstovinami, pizzou, vynikajícím sýrem a chutným vínem. Každý region má své jedinečné speciality a recepty, což poskytuje skvělou příležitost pro objevování nových chutí a vůní.

Turistické atrakce: Itálie je plná úchvatných míst, která stojí za návštěvu. Mezi nejslavnější atrakce patří Řím s Koloseem, Vatikánem a Španělskými schody, Florencie s katedrálou Santa Maria del Fiore a Galerií Uffizi, Benátky s Kanálem Grande a Bazilikou svatého Marka, a nezapomenutelné Pompeje – město zasypané sopečným popelem, které poskytuje vzácný pohled do starověkého světa.

Itálie nabízí také nádherné pláže na pobřeží Amalfi, křišťálově čisté vody na Sicílii a úchvatné jezera, jako je jezero Como nebo jezero Garda. Itálie je zemí s bohatou historií, kulturou a nespočetnými krásami, které si zaslouží být prozkoumány. Je to místo, které spojuje minulost s přítomností a nabízí nezapomenutelné zážitky návštěvníkům z celého světa. Ať už jste milovníkem umění, historie, kulinářských pochoutek nebo jen krásné přírody, Itálie má pro každého něco speciálního.

1. Baia dei Turchi, Apulie

Tato rozlehlá pláž je zastrčená v chráněné přírodní rezervaci v Apulii, severně od města Otranto. Obklopuje ji hustý borový les. Má kilometr bílého písku a jedny z nejčistších vod v zemi, díky čemuž také získala Modrou vlajku.

Baia dei Turchi
Baia dei Turchi

2. Baia delle Zagare, Apulie

Pláž je přístupná po souši přes stejnojmenný hotel nebo prostřednictvím lodi z města Mattinata. Chrání ji strmé vápencové útesy. Ze smaragdového Jadranu dramaticky vyčnívají skalní útvary. Pláž dlouhá půl míle umožňuje vstup jen asi třiceti návštěvníkům denně (mimo hotelové hosty), aby se její pobřeží zachovalo nedotčené a krásné.

Baia delle Zagare
Baia delle Zagare

3. Spiaggia di Sansone, Elba

Toskánský ostrov Elba má řadu pěkných pláží, ale Sansone je z nich spolehlivě nejhezčí. Její nedotčený břeh – směs písku a hladkých bílých oblázků – dodá klid vaší duši. Průhledné mělké vody jsou oblíbené u rodin a milovníků šnorchlování.

Spiaggia di Sansone
Spiaggia di Sansone

4. Marasusa, Kalábrie

Pláž Marasusa, klenot Kalábrie, se nachází v městečku Tropea u pobřeží Tyrhénského moře v provincii Vibo Valentia. Je domovem malebných útesů, nedotčeného bílého písku a klidných čistých vod. Skryté skály a odlehlé zátoky jsou jako stvořené pro romantiku a relaxaci.

Pláž Marasusa
Pláž Marasusa

5. Cala Pulcino, Lampedusa

Půvabnou pláž Cala Pulcino najdete na Lampeduse, největším z Pelagických ostrovů. Abyste se k ní dostali, budete muset absolvovat půlhodinovou pěší túru po skalách a přes hustou vegetaci. Pláž se vám ale odmění nádhernými výhledy a nekonečným modrým mořem.

Cala Pulcino
Cala Pulcino

6. Camogli, Ligurie

Okouzlující malá pobřežní vesnice Camogli v Ligurii v severozápadní Itálii má velkou oblázkovou pláž disponující všemi středomořskými krásami francouzské riviéry. Není ovšem tak přeplněná. Je rozdělena na soukromé sekce, které patří k jednotlivým střediskům a plážovým klubům, a všem přístupné úseky. Pro děti je připravena výuka plavání a na dobrodruhy čekají kurzy potápění. Malebná pláž s velkolepou bazilikou Santa Maria Assunta a majestátními horami v pozadí vás určitě oslní.

Pláž v Camogli
Pláž v Camogli

7. Spiaggia delle Due Sorelle, Marche

Super-odlehlá pláž na velkolepé Riviera del Conero je přístupná pouze kyvadlovou dopravou nebo lodí z Porto Numana. Břeh tvoří jemné bílé oblázky vedoucí do smaragdově zeleného Jadranu. Nejlepší výhledy jsou z oceánu, odkud můžete obdivovat strmé bílé útesy Monte Conero.

Spiaggia delle Due Sorelle
Spiaggia delle Due Sorelle

8. Chiaia di Luna, Ponza

Pláž je vlastně úzký půlměsíc hedvábného písku podél vulkanické skalní stěny zakřivené v tomtéž tvaru, proto se také jmenuje Chiaia di Luna. Naleznete ji na Ponze, největším z Pontinských ostrovů, který je nádhernými plážemi posetý.

Chiaia di Luna
Chiaia di Luna

9. Cala Tonnarella, Sicílie

Cala Tonnarella je skrytá zátoka v přírodní rezervaci Zingaro v zálivu Castellammare. Po silnici se k ní nedostanete. Budete muset vyrazit na asi hodinovou cestu z jižního parkoviště rezervace, ale za to úsilí pláž jistě stojí. Po příchodu se setkáte s odlehlým, překrásným rájem.

Cala Tonnarella
Cala Tonnarella

10. Scala dei Turchi, Sicílie

Pláž u Scala dei Turchi, skalního útesu na pobřeží poblíž obce Realmonte, je úchvatná a jedinečná. Její ohnivé písky nádherně kontrastují s azurovým oceánem v popředí a světle šedými útesy v pozadí. Oblast proslula jako jeden z nejkrásnějších přírodních divů na Sicílii.

Scala dei Turchi
Scala dei Turchi

11. Cala Granara, ostrov Spargi

Cala Granara leží na ostrově Spargi v souostroví Maddalena a člověk by si ji snadno spletl s tropickou tahitskou pláží. Není ohraničena dramatickými útesy jako jiné italské pláže, namísto toho je obklopena palmami a svěžími ostrovními rostlinami. Tyrkysové vody jsou ideální pro šnorchlování a stříbřitý písek vybízí k celodennímu opalování.

Cala Granara
Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *