Cristo Protetor de Encantado, obří monument, který vyrostl na návrší nad městečkem Encantado na jihu Brazílie. Šance na úspěch je vysoká! Kristus Ochránce je totiž o pět metrů vyšší než slavná socha Krista Spasitele ve městě Rio de Janeiro.

Obří socha Krista na jihu Brazílie

Cristo Protetor de Encantado, obří monument, který vyrostl na návrší nad městečkem Encantado na jihu Brazílie. Šance na úspěch je vysoká! Kristus Ochránce je totiž o pět metrů vyšší než slavná socha Krista Spasitele ve městě Rio de Janeiro. Ta představuje jeden ze sedmi novodobých divů světa. Obě gigantická umělecká díla od sebe dělí 1529 km, což je necelých 21 hodin jízdy autem.

„Konstrukce je vysoká 43,5 metru. Prvních šest metrů tvoří podstavec a 37,5 metru samotná socha. Znamená to, že náš Kristus Ochránce je největší Ježíšovou sochou na světě,“ tvrdí Nobison Antenor Gonzatti, viceprezident asociace, která stavbu – odhalenou v dubnu 2022 – sponzorovala.

Vyhlídka se teprve dokončuje
Nová socha Cristo Protetor de Encantado (Kristus Ochránce) je ze železobetonové konstrukce a rozhodně ji nelze přehlédnout. „Neslouží pouze jako turistická atrakce, jde také o symbol víry. Kristus je jen jeden, vyprávíme jeho příběh, který se i nadále předává. Jsme potěšeni, že jsme inspirovali další města a napomáháme tak šířit víru mezi lid,“ poznamenal Gonzatti.

Součástí sochy je vyhlídka ve tvaru srdce, která je umístěna v oblasti Ježíšova hrudníku. Tu však hodlají otevřít až v roce 2023. Do konce letošního roku bude navíc probíhat druhá fáze výstavby, týkající se okolí monumentu. Mimochodem – nejbližším větším městem je Porto Alegre, vzdálené přibližně dvě hodiny jízdy autem.

Cristo Protetor de Encantado je rekordman
Za nejvyšší Ježíšovu sochu je podle Guinnessovy knihy rekordů aktuálně považován Kristus Král v polském městě Świebodzin. Samotné tělo měří 33 metrů, další tři metry tvoří koruna. I s umělým návrším, na němž socha stojí, však celý kolos dosahuje 52,2 metru. Když nebudeme počítat podstavec, největší na světě je nová socha Cristo Protetor de Encantado (37,5 m) v Brazílii, druhý je Christ the King neboli Kristus Král (36 m) v Polsku a třetí Cristo de La Concordia neboli Kristus Svornosti (34,2 m) v Bolívii.

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *