Address Beach Resort, hotel stojí přímo na pláži, v blízkosti promenády The Walk ve čtvrti Jumeirah Beach Residence. Poblíž se rozprostírá umělý ostrov ve tvaru palmy – Palm Jumeirah.

Nekonečný bazén v Dubaji

Address Beach Resort, hotel stojí přímo na pláži, v blízkosti promenády The Walk ve čtvrti Jumeirah Beach Residence. Poblíž se rozprostírá umělý ostrov ve tvaru palmy – Palm Jumeirah.

Guinnessova kniha rekordů má další unikát
Nejvýše položený nekonečný bazén na světě se nalézá v 77. podlaží, respektive ve výšce 294 metrů nad zemí. Pokud si v něm zaplavete, lze obdivovat čtvrť Dubai Marina, zmíněný ostrov Palm Jumeirah nebo třeba proslulý hotel ve tvaru plachetnice – Burj Al Arab neboli Burdž al-Arab.

Nadšeni budou nejen obdivovatelé unikátů a skvostných výhledů do okolí, ale také naruživí plavci. Nejvýše položený nekonečný bazén na světě se totiž pyšní úctyhodnou délkou 75 metrů! Tato atrakce je již zapsána v Guinnessově knize rekordů, bohužel je však přístupná výhradně klientům hotelu Address Beach Resort.

Budete-li ubytováni v jiném hotelu nebo budete v Dubaji pobývat pouze v rámci jednodenního výletu, můžete navštívit alespoň hotelovou restauraci v těsné blízkosti bazénu. Výhled z ní je obdobný – sice se nevykoupete, ale zato si pochutnáte na vybraných dobrotách.

Nejvýše položený nekonečný bazén uvidíte i při seskoku
Hotel Address Beach Resort byl otevřen teprve koncem roku 2020. Jeho součástí je více bazénů, světovým rekordmanem je však pouze infinity pool na střeše. Přesto má hotel na svém kontě další světový rekord. Ten nesouvisí s jeho bazény, ale s designem. Luxusní ubytovací zařízení má tvar mrakodrapu, který tvoří dvě budovy spojené v dolních a horních patrech. No a právě nahoře, ve výšce 210 metrů, se nachází nejvýše položený obyvatelný prosklený „spojovník“.

Jestliže máte strach z výšek, není nutné hotel Address Beach Resort navštívit. Můžete si ho prohlédnout a vyfotit z pláže nebo jiné části pobřeží. Úchvatně vypadá i večer, což jednoznačně dokazuje následující snímek. Nebojácní jedinci mohou zajít do nedalekého centra Skydive Dubai a absolvovat tandemový seskok padákem ze čtyřkilometrové výšky. Během něj budou mít nejen nejvýše položený nekonečný bazén na světě jako na dlani…

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *