O tom, že obří kolíček na prádlo bude stát v nejlidnatějším městě Spojených arabských emirátů, je údajně rozhodnuto. Oficiálně však dosud nebylo specifikováno, kde přesně se Clothespin Tower bude nacházet.

Clothespin Tower Dubaj mrakodrap ve stylu kolíčku na prádlo

O tom, že obří kolíček na prádlo bude stát v nejlidnatějším městě Spojených arabských emirátů, je údajně rozhodnuto. Oficiálně však dosud nebylo specifikováno, kde přesně se Clothespin Tower bude nacházet. „Potenciální místo bude vzhledem k unikátnosti projektu pečlivě prozkoumáno,“ prozradil Zygo.

Součástí gigantické budovy bude i hotel
Clothespin Tower má mít dvojí účel. V jedné části bude luxusní hotel s 1200 pokoji, v druhé zhruba 300 soukromých bytů. Chybět samozřejmě nebudou ani komerční prostory, konkrétně umělecká galerie, fitness centrum či restaurace.

Podle umělce představuje kolíček na prádlo dvě části spojené v jeden celek. Proto i budova, zdánlivě rozdělená na dva díly, vytvoří perfektní spojení a harmonii. Má jít o symbol lásky, míru i naděje. Nevšední mrakodrap má ilustrovat vztah Izraele, odkud Zygo i developerská firma jsou, a Spojených arabských emirátů. Kolos Clothespin Tower, vysoký 170 metrů, bude metaforou i filozofickou úvahou.

Stane se Clothespin Tower turistickou atrakcí?
„Vybrali jsme pro Clothespin Tower Spojené arabské emiráty díky tamním ikonickým stavbám. Vnímáme projekt jako jakýsi mírový most mezi oběma zeměmi a také jako turistickou atrakci, kterou si nesmíte nechat ujít,“ vysvětlil Zygo.

„Každý návštěvník bude budovu jistě vnímat svým vlastním způsobem. Když se podíváte na Burj Khalifu, vnímáte určitou moc, která pramení z její výšky. U Clothespin Tower je aspekt rozměru nahrazen pocitem intimity a lásky,“ dodal.

Vzhledem k tomu, že opakování je matka moudrosti, připomeňme si, které další výrazné stavby jsou součástí Dubaje. Kromě nejvyšší budovy světa Burj Khalifa je to také pětihvězdičkový hotel Burj Al Arab ve tvaru plachetnice, dále například Address Downtown, The Torch, Princess Tower, Cayan Tower, Address Marina, Chelsea Tower, Marina 101, hotel Gevora, Emirates Towers a pozlacený vyhlídkový rám.

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *