Obří nádrž určená k potápění je hluboká 60 metrů a vejde se do ní 14 milionů litrů sladké vody. To odpovídá objemu šesti olympijských bazénů. Zima vám nebude – teplota vody se drží na příjemných 30 stupních Celsia.

Deep Dive Dubai

Obří nádrž určená k potápění je hluboká 60 metrů a vejde se do ní 14 milionů litrů sladké vody. To odpovídá objemu šesti olympijských bazénů. Zima vám nebude – teplota vody se drží na příjemných 30 stupních Celsia.

Prohlédnete si potopené město
Potápěčské centrum Deep Dive Dubai se nalézá 18 kilometrů směrem na východ od slavného hotelu Burdž al-Arab. Otevřeno je zatím pouze pro pozvané, veřejnost se sem dostane nejspíš už během léta 2021. Jedním z prvních návštěvníků byl korunní princ Dubaje Hamdán bin Muhammad al-Maktúm, jenž se potápí tuze rád.

Nejhlubší bazén na světě, který je o 15 m hlubší a podstatně větší než dosavadní polský rekordman, není ani trochu nudný. Potápěči (od 10 let a navíc zdravotně způsobilí) mohou v Deep Dive Dubai prozkoumat potopené město, každá část je jinak nasvícena. Současně se jedná o podvodní filmové studio, největší svého druhu v celé oblasti. Důkladné prozkoumání bazénu si žádá několik ponorů.

Deep Dive Dubai nabídne kurzy potápění pro úplné začátečníky i pokročilé. Po skupinové prohlídce ho návštěvníci budou moci prozkoumat sami. Ti nezkušení mohou pouze do hloubky 12 metrů, ostatní podle typu certifikace. Bezpečnost potápěčů má zaručit 56 kamer rozmístěných po celém bazénu. Jen pro úplnost – nezapomeňte si přinést plavky a pantofle.

Deep Dive Dubai nadchne i diváky
Jedincům, kteří se nechtějí namočit, se jistě zavděčí restaurace s velkými panoramatickými okny, jimiž mohou do nádrže nahlédnout. V areálu nechybí ani obchod s potápěčskými potřebami a obchod se suvenýry.

„Po světě je několik skutečně hlubokých bazénů, ale náš je mnohem zajímavější. Není jen nejhlubší a největší, potopené město mu dodává další rozměr. Je tu tolik věcí, že není úplně férové o něm hovořit jen jako o bazénu,“ prozradil Jarrod Jablonski, šéf areálu Deep Dive Dubai.

Potápěčské centrum zveřejnilo doporučení, aby návštěvníci bezprostředně po ponoru nenavštěvovali mrakodrap Burj Khalifa, nejvyšší budovu světa. „Po jakémkoli potápění se doporučuje počkat 18 až 24 hodin, než vystoupáte do 300 metrů a výše. Nicméně, v opačném případě žádné riziko nehrozí,“ uvádějí webové stránky Deep Dive Dubai. K tomu se sluší dodat – kvůli možným zdravotním komplikacím se rozhodně nepotápějte v den odletu.

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *