Bora Bora se nachází v srdci jižního Pacifiku a je fascinujícím ostrovním rájem, který cestovatele okouzluje křišťálově čistou tyrkysovou vodou, nedotčenými plážemi s bílým pískem a úchvatnou přírodou.

Bora Bora – Okouzlující ráj v jižním Pacifiku

Bora Bora se nachází v srdci jižního Pacifiku a je fascinujícím ostrovním rájem, který cestovatele okouzluje křišťálově čistou tyrkysovou vodou, nedotčenými plážemi s bílým pískem a úchvatnou přírodou. Bora Bora, známá svými ikonickými bungalovy nad vodou a úchvatnými korálovými útesy, se stala synonymem luxusu, romantiky a vysněné tropické dovolené.

Bora Bora se nachází ve Francouzské Polynésii, je součástí souostroví Society Islands a je obklopena živou bariérou korálových útesů, které obklopují fascinující lagunu. Ostrov je sopečným pozůstatkem, zbytky vyhaslé sopky tvoří ikonickou horu Otemanu, která se tyčí uprostřed ostrova a tvoří malebnou kulisu již tak úchvatné krajiny.

Jedním z nejlákavějších aspektů Bora Bora jsou jeho bungalovy nad vodou. Tato luxusní ubytování nabízejí jedinečný výhled na tyrkysovou lagunu a umožňují hostům ponořit se do přírodních krás ostrova. Představte si, že se probudíte za jemného šumění vln, vyjdete na svou soukromou palubu a ponoříte se přímo do křišťálově čisté vody, abyste se osvěžili. Mnohé z těchto bungalovů mají také prosklené dno, takže hosté mohou obdivovat živý podmořský život přímo pod svýma nohama.

Ostrovní laguna je rájem pro milovníky moře a šnorchlování. Díky teplým mělkým vodám a množství barevných korálových zahrad nabízí Bora Bora neuvěřitelnou příležitost prozkoumat podmořský ráj. Výlety za šnorchlováním a potápěním umožňují návštěvníkům plavat vedle řady tropických ryb, ladných mant a dokonce se setkat s mírnými útesovými žraloky. Dalším oblíbeným místem pro návštěvníky pláže je pláž Matira, která se nachází na jižním cípu ostrova, s jemným pískem a klidnou vodou.

Kromě přírodních krás nabízí Bora Bora cestovatelům také řadu aktivit a zážitků. Vydejte se na výlet helikoptérou, abyste se stali svědky úchvatných leteckých pohledů na ostrov, vydejte se na plavbu při západu slunce, abyste viděli zářivé barvy malující oblohu, nebo si dopřejte relaxační lázeňské procedury v jednom z prvotřídních resortů. Ostrov nabízí také možnosti pěší turistiky a poznávání svěží zeleně, což návštěvníkům umožňuje spojit se s přírodou na souši.

Živá kultura a vřelá pohostinnost ostrova Bora Bora dodávají této již tak idylické destinaci další vrstvu kouzla. Místní obyvatelé, známí jako Tahiťané, přijímají návštěvníky s otevřenou náručí a dělí se s nimi o své tradice, tance a vynikající polynéskou kuchyni. Nenechte si ujít příležitost ochutnat místní speciality, jako je poisson cru (marinovaná syrová ryba) nebo fei, druh banánu, který se na ostrově vyskytuje.

Ať už hledáte romantickou destinaci pro líbánky, dobrodružnou potápěčskou výpravu, nebo jen místo pro odpočinek a slunění, Bora Bora nabízí bezkonkurenční zážitky. Jeho nadpozemská krása v kombinaci s vřelostí jeho obyvatel a klidem okolí z něj činí skutečný tropický ráj, který zanechá trvalý dojem v každém, kdo má to štěstí jej navštívit. Bora Bora je víc než jen ostrov, je to splněný sen.

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *