Potápění se žraloky v Mexiku Nedaleko mexické pevniny u ostrova Holbox je místo, kam se vždy v červnu, červenci a srpnu vracejí žraloci za potravou. V okolí proto najdete mnoho potápěčských agentur, které vám umožní se dostat do bezprostřední blízky těchto nebezpečných zvířat.

Nejlepší zážitky, které můžete prožít se zvířaty na cestách

Potápění se žraloky v Mexiku
Nedaleko mexické pevniny u ostrova Holbox je místo, kam se vždy v červnu, červenci a srpnu vracejí žraloci za potravou. V okolí proto najdete mnoho potápěčských agentur, které vám umožní se dostat do bezprostřední blízky těchto nebezpečných zvířat. Podobné příležitosti najdete i v Belize či Hondurasu.

Sledujte šimpanze v Tanzanii
Jane Goodallová byla jedním z prvních vědců, kteří se podrobně zabývali sledováním života šimpanzů v národním parku Gombe Stream. Pozorovat nejbližší příbuzné člověka vám dnes umožní agentury v okolí. Ideální je k tomu suché období od června do října.

Pozorujte velryby kolem Nového Zélandu
Mnoho agentur nabízejících pozorování velryb najdete v městečku Kaikoura. Na katamaránu vás obklopí nekončící oceán a vy budete napjatě sledovat třpytící se hladinu. Zdánlivý klid přeruší obrovská tlama vorvaně, po chvíli zamává nadměrným ocasem a ztratí se v hlubinách.

Potápění s delfíny
Jedni z nejinteligentnějších živočichů na světě jsou elegantní delfíni. Podívat se s nimi pod hladinu je naprosto jedinečný zážitek. Abyste se s nimi dostali do přímého kontaktu, vydejte de přímo do delfinária, a to například v mexické riviéře Maya. Nesetkáte se tak sice s delfíny na otevřeném moři, ale na druhou stranu se zase budete moci zvířat dotýkat nebo se jimi nechat táhnout za ploutev.

Vyjeďte si na psím spřežení
Mrazivý vítr šlehá do tváře, přes tlusté rukavice držíte saně a smečka psů vás táhne do švédské divočiny. Chcete-li navíc spatřit polární záři, určitě se vydejte ideálně mezí prosincem a únorem. Na internetu najdete mnoho agentur nabízjících tento zážitek.

Vydejte se na Galapágy
Unikátní prostředí ostrovů závisí zejména na mísení pěti mořských proudů s odlišnou teplotou a díky tomu nepředvídatelných přílivech. Najdete zde až 50 druhů endemických ryb, stopadesátileté želvy, třiceticentimetrovém stonožky i patnáct druhů Darwinových pěnkav. Návštěva těchto jedinečných ostrovů ale není zrovna levnou záležitostí. Od června do prosince můžete pozorovat větší aktivitu mořských živočichů a ptactva. Kolem prosince se pak oteplí a až do května trvá teplejší období ideální pro potápění a šnorchlování.

Svezte se na velbloudu v Maroku
Nádherné zlatavé duny jemného písku na svých hřbetech rády přivítají poutníky pouště – velbloudy. Cestování na jejich hrbech není zrovna nejpohodlnější, ale výhled je nezapomenutelný. Vydejte se nejlépe na vícedenní výlet s nocování uprostřed pouště, odkud jsou skvěle vidět hvězdy. Velbloudů si užijete třeba i v Egyptě či Ománu.

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *