Tato nádherná písčitá pláž, rozkládající se v zátoce chráněné před větrem a dalšími nepříznivými vlivy, okouzlí každého návštěvníka. Není divu, že patří k nejfotografovanějším místům na Mallorce. Mimochodem Největší klid je na Caló des Moro dopoledneBlankytně modrá voda a nádherné útesy – to jsou dvě hlavní přednosti pláže Caló des Moro (mapa).

Jedna z nejkrásnějších pláží Calo des Moro

Tato nádherná písčitá pláž, rozkládající se v zátoce chráněné před větrem a dalšími nepříznivými vlivy, okouzlí každého návštěvníka. Není divu, že patří k nejfotografovanějším místům na Mallorce. Mimochodem

Největší klid je na Caló des Moro dopoledne
Blankytně modrá voda a nádherné útesy – to jsou dvě hlavní přednosti pláže Caló des Moro (mapa). Autem dojedete na parkoviště, které je bezplatné a odkud už budete muset jít pěšky. Naštěstí jenom pár minut. Je však nutné „seskákat“ dolů (a při odchodu pro změnu vyšplhat nahoru) po strmé skalnaté cestičce. Jinými slovy – přístup není bezbariérový a osoby se závažnějším pohybovým omezením se k moři zkrátka nedostanou.

Vzhledem k tomu, že na pláži Caló des Moro nejsou toalety, stánky s jídlem a pitím ani lehátka a slunečníky k pronájmu, je třeba přinést si vše potřebné. Řeč je zejména o občerstvení. Navzdory všem komplikacím je tady – především v hlavní sezóně – vždy několik desítek lidí. Největší klid je po ránu a v dopoledních hodinách.

Potápěči se tu cítí jako v sedmém nebi
Řada lidí se sluní na útesech, z vícero míst lze skákat do vody. Zdatnější plavci nadšeně prozkoumávají četné jeskyně, které se nalézají na obou stranách. Caló des Moro na Mallorce vyhledávají i potápěči a milovníci šnorchlování. Voda je průzračně čistá, tudíž se jedná o parádní podívanou. Ti, co rádi pobíhají a lezou po skalách, by rozhodně neměli zapomenout na vhodnou obuv do vody.

Pouhých 200 metrů od Caló des Moro se nachází Cala s’Almunia, další zátoka s útesy a nádherně zbarvenou vodou. Je podstatně menší, ani písek tady nenajdete. Přístup do vody je po uměle upravené kamenné ploše. Ve zdejší skále je velký, takřka oválný otvor, z výšky připomínající bazén. Lze do něj skákat, tudíž Cala s’Almunia (na snímku) přitahuje hlavně mladé, sportovně založené lidi.

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *