Hotely v letovisku Hammamet poskytují klientům nadstandard – spoustu jídla a pití (většinou od rána až do půlnoci) v restauracích, barech a kavárnách. Mají vlastní pláž s lehátky a slunečníky, fitness a wellness, nákupní galerii, kadeřnictví, diskotéku a bazény, součástí některých rezortů je dokonce aquapark.

Hammamet, nejstarší tuniské letovisko

Hotely v letovisku Hammamet poskytují klientům nadstandard – spoustu jídla a pití (většinou od rána až do půlnoci) v restauracích, barech a kavárnách. Mají vlastní pláž s lehátky a slunečníky, fitness a wellness, nákupní galerii, kadeřnictví, diskotéku a bazény, součástí některých rezortů je dokonce aquapark. Dále nabízejí animační programy, nejrůznější sportovní vyžití a zábavu pro děti.

Nakoupíte na ulici i v supermarketech
Zdejší pláže s pozvolným vstupem do Středozemního moře měří dohromady 15 km. Písčitý pás se táhne na obě strany od centra letoviska Hammamet, v němž je navíc lemován pěknou promenádou. Směrem na východ jsou pláže široké až 50 metrů, obklopuje je dostatek zeleně včetně vzrostlých palem. Pláže na západě jsou ještě širší, ovšem v jejich okolí se to už tolik nezelená.

Co se týče městečka Hammamet, tam narazíte na spoustu kaváren, barů a restaurací. Nechybějí ani supermarkety s potravinami a kosmetikou, kde lze výhodně nakoupit za pevné ceny. Naopak smlouvání se nevyhnete na stáncích, tržištích a v kamenných obchůdcích, na něž narazíte v křivolakých uličkách. K dispozici jsou rovněž bankomaty, nechybí ani lékárna.

Staré město (medina) má rozlohu zhruba 200 x 200 metrů a je obehnané hradbami. V západní části mediny stojí pevnost (kasba). Spatříte zde i Velkou mešitu z 15. století, mešitu Sidi-Gailani z roku 1798, velký muslimský a malý křesťanský hřbitov.

Centrem nového města, ležícího severně od mediny, je náměstí Mučedníků (Place des Martyres) s pomníkem ve tvaru Eiffelovy věže. Z náměstí vybíhají dvě hlavní ulice – Avenue Habib Bourguiba a Avenue de la République.

Hammamet se pyšní strategickou polohou
Dvacet minut jízdy od letoviska Hammamet se rozkládá obrovský zábavní park Carthage Land se spoustou atrakcí pro děti, teenagery i dospělé. Jeho součástí jsou taktéž restaurace, minizoo, 5D kino a venkovní aqualand s bazény, tobogany a skluzavkami. Otevřeno je od 9:00 do 19:00. A pozor – ke třem zakoupeným vstupenkám je čtvrtá zdarma!

Letovisko Hammamet na severu Tuniska vyhledávají i milovníci golfu. Přibližně 8 km od centra se totiž rozprostírají dvě atraktivní 18jamková golfová hřiště Yasmine Golf Club a Golf Citrus – Les Oliviers Course. Nacházejí se hned vedle sebe, dělí je dálnice.

A kam se vydat na výlet? Okolí letoviska Hammamet svádí k procházkám. Pokud chcete vyrazit někam dál, nabízejí se města Tunis, Sidi Bou Said a Kartágo nebo letoviska Sousse, Monastir či Nabeul. Jedině poušť Sahara je odsud obtížně dostupná. Pokud ji hodláte za každou cenu navštívit, zvolte raději dovolenou na tuniském ostrově Djerba.

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *