Z Prahy, Brna nebo Ostravy přiletíte do Burgasu během dvou hodin. Následující transfer do ubytovacího zařízení obnáší zhruba hodinu jízdy. Záleží jen na vás, zda strávíte dovolenou v penzionu, apartmánu nebo v hotelu. Kiten přitahuje také potápěčeSoučasné městečko Kiten je vystavěno na základech starověké pevnosti Urdoviza.

Bulharské letovisko Kiten

Z Prahy, Brna nebo Ostravy přiletíte do Burgasu během dvou hodin. Následující transfer do ubytovacího zařízení obnáší zhruba hodinu jízdy. Záleží jen na vás, zda strávíte dovolenou v penzionu, apartmánu nebo v hotelu.

Kiten přitahuje také potápěče
Současné městečko Kiten je vystavěno na základech starověké pevnosti Urdoviza. Lokalita byla opuštěna v době turecké nadvlády a znovu osídlena až v roce 1931, když vznikl nový bulharský stát. Většího rozvoje se Kiten dočkal až v 70. letech minulého století, kdy sem začaly proudit davy turistů.

Letovisko se pyšní mimořádně zdravým klimatem, rozprostírá se v podhůří lesnaté Strandži. Příroda v okolí je nádherná a hlavně uklidňující. Důležitou roli hraje samozřejmě moře. Kitenský záliv je považován za jedno z nejkrásnějších míst jihozápadního Černomoří. Právě proto sem míří také potápěči.

Pláže – jižní a severní – tvoří jemný, téměř bílý písek. Severní pláž s názvem Atliman Beach je výrazně menší, ale díky zalesněnému útesu uzavírajícímu zátoku je poněkud atraktivnější. Lze si zde za přiměřený poplatek pronajmout lehátko a slunečník, k dispozici jsou bary a restaurace.

K výletu svádí Ropotamo i Sozopol
Jižní pláž je třikrát větší, začíná u přístavního mola a končí u ústí řeky Karaagač. Je zde podstatně více místa pro ty, kteří si chtějí přímo na písku roztáhnout vlastní osušku. Z jedné pláže na druhou lze pěšky přejít za dvacet minut (1500 metrů).

V letovisku Kiten najdete téměř vše, na co si vzpomenete. Tradiční bulharské restaurace, kavárny, supermarkety i malé obchůdky, diskotéky, internetové kavárny, tenisové kurty, poštu, lékárnu, bankomaty… Snad jen aquapark chybí. Budete-li si chtít udělat výlet, můžete vyrazit například do nedaleké přírodní rezervace Ropotamo nebo do starobylé části města Sozopol.

Sdílej

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *