Mesa Arch

Utah a národní parky

Utah se také pyšní několika dechberoucími národními parky. Jedním z těch významnějších je národní park Arches, kde můžete spatřit takové skvosty jako třeba Delicate Arch nebo Balanced Rock. Kromě parku Arches ale musíme zmínit také park Canyonlands, jehož monument patří mezi nejfotografovanější místa v Utahu.

Mesa Arch – kamenný oblouk nabízející úchvatné pohledy

V národním parku Canyonlands totiž najdete unikátní skalní útvary, z nichž nejzajímavější je jistě kamenný oblouk Mesa Arch, který se klene nad okrajem více než 150 metrů vysoké skalní stěny. Díky jedinečnému uspořádání se tak návštěvníkům nabízejí úchvatné pohledy na fascinující krajinu utažských kaňonů zarámovanou kamenným obloukem.

Cesta k Mesa Arch

Cesta k Mesa Arch je vhodná prakticky pro každého. Není totiž nijak zvlášť náročná. Proto sem míří příležitostní turisté, ale i celé rodiny s dětmi. Největší nápor park zažívá těsně před rozedněním. Díky jedinečné poloze oblouku je totiž možné pořídit zde úchvatné fotografie právě vycházejícího slunce. Pokud se sem hned z rána nedostanete, nezoufejte. Slunce skrze oblouk svítí velkou část dne. V každou denní dobu tak můžete pořizovat unikátní snímky. Automobil můžete zaparkovat na nedalekém parkovišti, které ale bývá během sezóny poměrně plné.

Stezka je dobře značená. Jakmile po ní vystoupáte, můžete se kochat výhledem do údolí, které je hluboké zhruba 150 m. Oblouk ale není oplocen, proto dbejte maximální bezpečnosti. V jeho blízkosti se vám naskytnou unikátní výhledy na vznešené hory La Sal, na jejichž vrcholcích můžete pozorovat zkraje jara běloskvoucí sníh.

 
Sdílej

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Translate »